Home » Letní sporty, výlety i adrenalinové zážitky

WiFi free
Ski Family

Letní sporty, výlety i adrenalinové zážitky

Dolním Dvorem prochází několik turistických tras. Dostanete se odsud na Sněžku, Tetřeví boudy, do Pece pod Sněžkou či Špindlerova Mlýna.

Turistické trasy

Na Sněžku se vypravíte po žluté trase, ta vás povede, přes Hanapetrovu paseku na Zadní Rennerovky, dále se vydáte po červené k chalupě Na rozcestí, kolem Výrovky a Památníku obětem hor k Luční boudě a poté po modré na Sněžku. Délka trasy je asi 17 km, převýšení 1 073 m.
Na Tetřeví boudy dojdete údolím kotelského potoka, pak po zelené kolem Godrových domků, Zlatého mlýna. Odtud můžete buď zpět po žluté na Rejdiště a dále po modré do Dolního Dvora nebo opačným směrem po žluté na Liščí louku a dále po červené na Liščí horu. Zde se nachází vyhlídka s nádherným panoramatem se Sněžkou.
I do Pece pod Sněžkou se dostanete po žluté, vydáte se směrem na Vrchlabí a dostanete se na rozcestí nad Dolním Dvorem. Zde odbočíte na modrou trasu, která vede na Rejdiště. Po výstupu k Rejdišti – údajnému místu reje čarodějnic, skřítků, divoženek a hlavně obrů z Hostinného, kteří toto místo měli v hornatém kraji zdupat téměř do roviny, budete pokračovat do Pece pod Sněžkou. Délka trasy je asi 11km, převýšení 510 m.
Do Špindlerova Mlýna se vydáte údolím Klínového potoka, kudy vás silnice dovede pod lom ve Strážném. Po zelené, kolem Hnědých skal, přes rozcestí Nad Krásnou plání se dostanete nad Michlův mlýn. Zde se dá využít nejen cesta po zelené, která vede k Labské přehradě, ale také modrá trasa, která vede po úpatí Hromovky. Obě cesty končí v centru Špindlu. Pro zpestření zpáteční cesty můžete využít lanovku na Pláně. Odtud pokračujte buď po modré, kolem Klínových bud k chalupě Na rozcestí a dále do Dolního Dvora po žluté nebo po zelené do Strážného.

Krkonošská pivní stezka

Nedaleko Dolního Dvora se můžete napojit na Krkonošskou pivní stezku. Na stezce můžete navštívit 4 pivovary, které vaří pivo na trase Vrchlabí, Friesovy boudy a Luční bouda. Kromě lahodného krkonošského piva si během túry vychutnáte i nádherné výhledy na panorama Krkonoš. Stezka bývá otevřena vždy v letních měsících, a pokud v každém pivovaru poctivě vypijete 2 piva, pak na vás na konci čeká malé překvapení.

Chalupa Apalucha

Opravdu to není jen shoda náhod – chalupa ze slavné komedie stojí nedaleko našeho penzionu, v zastrčeném koutě krkonošských hvozdů. Z penzionu se vydáte směrem k sezónnímu informačnímu středisku KRNAP v Rudolfově. Odsud se vydáte doprava směrem na Zlatý Mlýn a dále rovně až na Horskou cestu. Na horním konci protilehlé louky uvidíte slavnou chalupu.

Vápencový lom ve Strážném

Jedna z pěti přírodních památek, které se nacházejí na území Krkonošského národního parku. Od 18. století se tu až do 70. minulého století těžil krystalický vápenec, kterému se říkalo krkonošský mramor. Narušení krajiny přispělo k obohacení zdejší fauny i flóry. V lomových patrech mají zimoviště netopýři, žijí tu čolek horský a skokan hnědý, zmije a ještěrka živorodá.

Vrchlabí

Město Vrchlabí je často nazýváno branou Krkonoš. Díky své poloze se stalo důležitým kulturním centrem. Naleznete tu mnoho možností pro trávení volného času. Navštívit můžete Krkonošské muzeum, kostel svatého Vavřince, barokní radnici, augustiniánský klášter, zámek či zámecký park.

Adrenalinové zážitky v Yellow pointu ve Špindlerově Mlýně

Pokud jste příznivci adrenalinových zážitků, pak jistě musíte navštívit Yellow point ve Špindlu. Vyzkoušet si tu můžete bungee trampolínu, obří houpačku na laně – Přemostění, lanové centrum či lezeckou stěnu. Za zkoušku jistě stojí i sjezd na koloběžkách po silnici či terénem, výlet do okolí na čtyřkolkách či projížďka na koni.

Milovníci cyklistiky se mohou vypravit do místního bikeparku nebo se vydat na výlet na některé z cyklotras.

Malí i velcí si užijí spoustu zábavy na bobové dráze nebo v aquaparku.

Koupání

Za koupáním se můžete vydat na venkovní koupaliště Vejsplachy, které najdete kousek od Vrchlabí směrem na Jilemnici, další venkovní koupaliště se nachází v Dolní Kalné. Vydat se také můžete na koupaliště Kruh u Jilemnice nebo můžete navštívit krytý bazén v Jilemnici.

Cyklotrasy

Cyklookruh okolím Janských Lázní (délka: 18,5 km)

Náročná cyklotrasa vhodná pro horská kola má vysoké převýšení. Trasa vede na Černou Horu, odkud sjedete do Temného Dolu.

Cyklotrasa k Malému Labi (délka: 25,9 km)

Středně náročná cyklotrasa vede krásnou přírodou Krkonošského národního parku k vrcholu Přední Planiny a pokračuje dále do Lánova. Trasa je vhodná pro crossová kola.

Kolem Jánských Lázní (délka: 29 km)

Náročná trasa vedoucí krásnou přírodou s náročným stoupáním je vhodná pro crossová a horská kola.