Home » Lyžovačka a další zimní sporty

WiFi free
Ski Family

Lyžovačka a další zimní sporty

Když strávit zimní dovolenou na horách, pak jedině v Krkonoších! Užijete si tu zábavu na sněhu s rodinou i přáteli. V okolí penzionu se můžete vypravit na sjezdovku či se vydat na běžky.

 

 

V docházkové vzdálenosti je vám k dispozici lyžařský areál se třemi vleky a dětským vlekem. Areál je ideální pro klidnou rodinnou dovolenou i pro školní lyžařský výcvik. Rodiny se dětmi jistě potěší lyžařská škola. Vlek pro děti je umístěn stranou od sjezdovky. Vyškolení instruktoři se budou vašim dětem maximálně věnovat. Sjezdové tratě jsou upravované a kompletně zasněžované.

 

Sjezdovka Dolní Dvůr

 

Na hory můžete vyrazit i bez vybavení – lyže, boty i snowboardy si zapůjčíte v místní půjčovně.

Něco dobrého na zub si dáte ve ski baru, kde na vás čeká příjemná obsluha a výborné jídlo.

 

Sjezdovka - Dolní Dvůr

 

Skiareál Luisino údolí

Lyžařské středisko najdete v srdci Krkonoš kousek od Dolního Dvora. Připraveny tu jsou dva vleky a denně upravované svahy pro sjezdové lyžování a snowboarding. Lyžování v Luisině údolí je vhodné i pro rodiny. V areálu je možnost občerstvení, půjčovna a neplacené parkoviště.

Skiareál Strážné

Skiareál Strážné je moderní lyžařské centrum, které se nachází v nadmořské výšce 800 m n. m. V areálu naleznete čtyři sjezdové tratě všech stupňů obtížnosti od modré až po černou. Čekají tu na vás kvalitně upravené sjezdovky s umělým zasněžováním a upravené běžecké tratě. Po lyžování si můžete dopřát příjemné posezení v místní Roubence.

Skiareál Snowhill Herlíkovice

V Herlíkovicích jsou vám k dispozici 2 čtyřsedačkové lanovky, 4 lyžařské vleky přes 11 km upravených sjezdovek. V Herlíkovicích si na své přijdou začátečníci, pokročilí i ti nejnáročnější lyžaři. Pro vaše pohodlí je tu připraven i přibližovací vlek, u kterého lze parkovat.

Funpark Sněhulák

Funpark Sněhulák najdete u Vrchlabí a nabízí zábavu zejména pro děti. Ty se zde naučí lyžovat, nebo se mohou věnovat snowtubingu, airboardu a dalším zajímavým aktivitám. Středisko je dobře dostupné a nabízí také strojově upravované běžecké tratě.

Skiareál Kněžický vrch – Vrchlabí

Lyžařský areál na Kněžickém vrchu ve Vrchlabí je v provozu již od roku 1992 a stále se modernizuje. Areál leží pouhých 400 metrů od historického centra, díky tomu vám nabídne krásný výhled na Vrchlabí a okolní panorama Krkonoš i pohodlný přístup na běžecké tratě Benecka a Míseček s délkou až 50 km. Na Kněžický vrch vede několik lyžařských vleků a sedačkových lanovek. Sjezdovky jsou uměle zasněžované a terény jsou ideální pro začátečníky a rodiny s dětmi.

Skiareál Mladé Buky

Areál vám nabízí široký profil tratí, díky tomu je vhodný pro rodiny s dětmi i lyžaře hledajícím klidnější svahy a vleky bez front. 7 vleků a třísedačková lanová dráha obsluhující 5,1 km denně kvalitně upravovaných a zasněžovaných tratí. Tratě se upravují dvakrát denně rolbou, zasněžování probíhá vždy, když jsou vhodné klimatické podmínky.

Skiareál Černý Důl

V Černém Dole si nejlépe zalyžují rodiny s dětmi a také začátečníci. Naleznete tu široké sjezdovky a sedačkové lanovky. Najdete tu také dětský lyžařský park. Celkově vám areál nabízí nově 7,2 km sjezdovek. Víc než 60 % sjezdovek je vybaveno technickým sněhem. Svou sjezdovou rychlost si tu můžete změřit díky Top Speed – trati s časomírou pro měření sjezdové rychlosti.

Kam na běžky

V okolí můžete využít 12,5 kilometrů značených běžeckých tras. Trasy jsou vhodné jak pro výlety, tak pro sportovní trénink. Trasy se pravidelně upravují. V Dolním Dvoře začíná trasa, která vás dovede na hřebeny nebo na Krkonošskou magistrálu.

 

Mapa okolí - Dolní Dvůr

 

Běžecké stopy z Dolního Dvora

1. Dolní Dvůr Ski Family, Luisino údolí 2 km  
2. Dolní Dvůr Ski Family, Vápenice 2,5 km  
3. Dolní Dvůr Ski Family, Hříběcí boudy, Luisino údolí 5 km  
4. Dolní Dvůr, Hanapetr 3 km